Egy héten belül másodszor szenvedett vereséget az Ajax, ezúttal a bajnokságban, a Heracles Almelo vendégeként kapott ki ten Hag csapata. Ziyech kisebb sérülés miatt ezúttal kimaradt a meccskeretből.

Hiába birtokolta a labdát és próbálkozott becsülettel az Ajax az első félidőben, mindezeket nem koronázta siker, így a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben továbbra is fölényben futballozott az Ajax, a legveszélyesebb helyzeteket mégis a hazaiak dolgozták ki. A 77. percben aztán Cyriel Dessers góljával meg is szerezte a vezetést a Heracles, amire nem volt válasza a vendégeknek.

Az AZ Alkmaar nyerni tudott, így az amszterdamiak előnye ismét három pontosra apadt. Hogy mennyire veti vissza ez a két meccs az Ajaxot arra csak a jövő héten fogunk választ kapni, egy biztos, nem éppen ideális lelkiállapotban várhatják ten Hag fiai a Getafe elleni visszavágót.